نظافت منزل در کرج

نکات و هشدارهای ایمنی هنگام نظافت منزل

در هنگام نظافت منزل لازم است نکته هایی رعایت شود تا کار نظافت و تمیزی منزل با مشکلی مواجه نشود.هر ساله مخصوصا در زمان آخر سال شاهد بوجد آمدن حادثه هایی هستیم که در اثر بی دقتی و عدم اطلاعات بوجود آمده است.

نکات و هشدارهای ایمنی هنگام نظافت منزل

نکات مهم جهت ایمن بودن نظافت منزل

1-در هنگام شستشو و استفاده از مواد شوینده می بایست از مخلوط کردن یک سری از مواد شوینده مانند سفید کننده و پاک کننده های شیمیایی با آب گرم و یا استفاده از آن در محیط های بسته که بخار آب در آن موجود است اجتناب کرد.

2-استفاده کردن از ماسک و دستکش به هنگام مصرف مواد اسیدی  و همچنین استفاده از لباس کار مناسب ،ترجیحا استفاده از لباسهای آستین بلند.

3-استفاده نکردن از وسایل غیر ایمنی برای دسترسی به ارتفاع بالاتر و پرهیز استفاده از زیر پایی هایی مانند جعبه و نردبان های نا مطمئن که خطر سقوط از ارتفاع را افزایش می دهد.

4-پاک کردن شیشه ها و پنجره های ترجیحا از داخل انجام پذیرد  و از رفتن بر روی نرده ها و قرنیز های پنجره خودداری شود.

5-هنگام نظافت وسایل برقی از قبیل کلید پریزها ،لوستر و روشنایی  و ... پیش از شروع  به نظافت ابتدا برق آن وسیله برقی را قطع نمائید.(باید متذکر شد که لوازم برقی به هیچ وجه با آب تماس نداشته باشد و از ریختن آب بر روی کلید ، پریز و سیم برق اکیدا خودداری شود.

6-برای پاک کردن دیوار ها از اسپری هایی که حاوی مواد اسیدی می باشند دوری کرد و برای نظافت دیوار ها می توان از محلول آب ولرم و صابون استفاده کرد و با یک اسفنج بر روی دیوار کشیده و با یک دستمال تمییز پاک کنید.

7-برای پاک کردن سنگها  و موزاییک به هیچ وجه از جوهر نمک استفاده نشود ، زیرا باعث بوجود آمدن لکه هایی بر روی سنگ ها می شود که فقط اصطلاحا با کف سابی از بین می رود که متحمل هزینه ی زیادی می باشد.

8-هنگام نظافت لوستر بهتر است از دمپایی پلاستیکی استفاده شود که خطر برق گرفتگی به صفر برسد و مشکلی بوجود نیاید.

 

خواندن 2912 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید